Lietuvos eko mokyklų tinklas

2022-01-10 – 2022-02-01 Domeikavos lopšelyje-darželyje „Luknė“ vyko Ekologinio ugdymo krypties koordinacinės grupės organizuotas EKO projektas „Energiją taupyti verta“. Projekto tikslas – ugdyti ekologinį sąmoningumą, formuojant darnios gyvensenos ir vartojimo įpročius. Džiaugiamės, kad prie projekto prisijungė socialiniai partneriai: Kauno r. Domeikavos lopšelis-darželis ir Lapių lopšelis-darželis

Žiūrėti projekto video

___________________________________________________________________________________________________________________

Darželio Ekologinės ugdymo krypties koordinacinė grupė pakvietė darželio bendruomenę, tėvelius, vaikučius ir darbuotojus prisijungti ir dalyvauti ERGO iššūkyje: apsodinkime Lietuvą! Buvo suburtos 3 komandos „LUKNĖ“, „SPALVIUKAI“ ir „SMARKUČIAI“. Iššūkio tikslas – pasodinti kuo daugiau virtualių medžių ir juos paversti tikrais.

___________________________________________________________________________________________________________________

Akcija „Žydinti Žemė“. Vaikai grupėse su mokytojomis dalyvavo pokalbiuose bei diskusijose apie tai, kaip reikia saugoti žemės turtus. Mokėsi stebėti gamtą, spėti, tyrinėti, gamino gėles. Akcijoje dalyvavo darželio mokytojos bei vaikai🌷🌱🌍

___________________________________________________________________________________________________________________

„Žaliosios palangės“. Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Taigi, mes irgi pabandėme įkvėpti pavasarinės dvasios ir grupėse įkūrėme savo „Žaliąsias palanges“. Vaikai kartu su mokytojomis, sėjo sėklas, sodino daigus. Laistydami augalus, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą vaikai pastebėjo, kad augalai, pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta 🌱🙂

___________________________________________________________________________________________________________________

Džiaugiamės galėdami prisijungti prie Lietuvos EKO mokyklų tinklo organizuojamos, tradicija tapusios kasmetinės pasaulinės ENO medžio sodinimo dienų „PLANT AND CARE FOR PEACE“ akcijos, kuri vyksta nuo 2022 m. rugsėjo 15 d. iki 2022 m. spalio 2 d. Saulėtą rugsėjo 26 d. pakvietėme gerbiamą Vytėnų girininkijos girininką Saulių Žvinį dalyvauti medelių sodinimo akcijoje🌳Girininkas vaikams papasakojo apie Lietuvoje augančius medžius ir paaiškino, kaip reikėtų taisyklingai sodinti medžius ir kokios priežiūros medžiui reikės augant. Dėkojame girininkui Sauliui Žviniui už pagalbą sodinant keturis medžius mūsų darželio kieme. Po medelių sodinimo visi vaikai su mokytoja Kristina Kirvaitiene šoko ir dainavo liaudies dainelę „Augo kieme klevelis“🌿

___________________________________________________________________________________________________________________

Akcija „Rūšiuok linksmai“. 2022 m. rugsėjo 28 d. EKO koordinacinės grupės narės Judita Stankienė ir Vlada Žukauskienė inicijavo akciją „Rūšiuok linksmai“, kurios metu vaikai buvo skatinami mylėti gamtą, ją saugoti, tausoti ir rūpintis. Svarbu nuo mažens išmokti nešiukšlinti, rūšiuoti buitines atliekas♻️

___________________________________________________________________________________________________________________

„Daugkartinio naudojimo maišelio“. Niekam ne paslaptis, kad mūsų darželis prisijungė prie Lietuvos EKO mokyklų tinklo. Toliau sėkmingai ugdome savo mažuosius vaikučius mylėti ir saugoti gamtą. Įgyvendinant Ekologinio ugdymo krypties koordinacinės grupės veiklos planą, mokytoja Jūratė Pilitauskienė pati pasiuvusi daugkartinius maišelius „Tauškaliukų” gr. vaikams organizavo kūrybines dirbtuves „Daugkartinio naudojimo maišelis”. Vaikučiai kūrė ir dekoravo savo maišelius, kuriuos panaudos grupėje. Ekologinis ugdymas siejamas ir su menine raiška bei kūrybiškumu.

___________________________________________________________________________________________________________________

2022 m. gruodžio 2-ąją Ekologinio ugdymo koordinacinės krypties grupės iniciatyva mūsų darželis prisijungė prie pasaulinės bendruomenių ir mokyklų tinklo ENO (Environmental online) akcijos – projekto „LIGHT FOR PEACE“ („Šviesa taikai“). Projekto tikslas – apjuosti pasaulį įžiebtų šviesų grandine, priminti visiems kokia svarbi yra taika Žemėje bei nešti šviesą visiems kenčiantiems.

___________________________________________________________________________________________________________________